Published On: 14 Tetor, 2016

Vuçiç: Unë dhe Rama kemi të njëjtin ‘bos’, ajo flet ne dëgjojmë

“Ajo është shefja jonë. Ajo flet ne dëgjojmë”, tha Vuçiç në hapje të forumit të biznesit shqiptaro-serb të mbajtur sot në Nish ku ishte i pranishëm dhe Rama.

Kryeministri i Shqipërisë shprehur falënderim për Goldstein, duke theksuar se ka ndihmuar në bashkëpunimin mes dy vendeve.

Ndërsa drejtori rajonal i Bankës Botërore e cilësoi takimin në Nish si “autostradën e paqes”.

Vuçiç ndër të tjera u shpreh se shqiptarët dhe serbët janë dy popujt më të mëdhenj të Ballkanit dhe prej tyre varet e ardhmja e rajonit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...