Published On: 22 Shkurt, 2016

Vucic ia kthen Ramës: Nuk e kam ditur që në Shqipëri ka fushatë zgjedhore

  • Kryeministri Edi Rama gjatë një debati në Samitin e BERZH ka thumbuar Kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vucic duke thënë se Beogradi po ec më shpejtë në rrugën europiane pasi po e shfrytëzon kartën e Rusisë. Por, Vucic është përgjigjur duke thënë se nuk e ka ditur se në Shqipëri ka fushatë elektorale.

Gjatë seancës së pyetje përgjigjeve në Samitin e BERZH në Londër kryeministri Edi Rama pati një shkëmbim batutash me kryeministrin e Serbisë Aleksader Vuçiq dhe ndër të tjera kryeministri Rama tha:

 

“BE është më e kujdesshme ndaj tyre sesa ndaj nesh, sepse ne nuk kemi Rusinë. Kështu, ata ende nuk liberalizojnë vizat për qytetarët e Kosovës, neve na thonë ju jeni duke ecur shumë mirë, por keni ende për të bërë. Ndërsa ai fluturon në Rusi dhe merr hapjen e negociatave”, ka thënë kryeministri Rama.

Por, mediat serbe përcjellin edhe reagimin e Vucic i cili i ka thënë Ramës se nuk e ka ditur që ka fushatë zgjedhore në fushatë në Shqipëri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...