Published On: 14 Qershor, 2016
Bota |

Vritet lideri i ISIS-it Abu Bakr al-Baghdadi

Mediat botërore raportojnë se lideri i ISIS-it, Abu Bkr al-Baghdadi, është vrarë nga sulmet ajrore amerikane në Raqqa të Irakut.

DailyMail shkruan se vdekja e tij, e cila po ashtu u raportuar edhe nga agjencia e lajmeve “AlhlulBayt”, do të ishte një goditje e madhe për xhihadistët, dhe vjen vetëm disa ditë pasi 50 njerëz u vranë në një klub nate në Orlando nga një burri i cili i ishte zotuar besnik ISIS-it, transmeton Gazeta Express.

Disa media shtetërore të Irakut, si dhe e përditshmja turke “Yenis Safak” kanë raportuar për vdekjen e tij.

Abu Bakr al-Baghdadi has been the leader of the jihadist militant organisation of ISIS 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...