Published On: 2 Janar, 2016

Vriten dy vëllezërit, nuk ia dhanë vajzën për nuse autorit

Zbulohet identitetin e plotë të autorit të vrasjes së dy vellezërve sot në Drisht të Shkodrës, ngjarje që tronditi vendin.

Autori i vrasjes është Esat Dushaj, 37 vjeç. Ky i fundit qëlloi me automatik dy vëllezërit Shkami në afërsi të banesës së tyre në Drisht.

Mësohet se Dushaj i pati kërkuar Abdulla Shkamit dorën e vajzës së tij, mirëpo ky i fundit nuk kishte pranuar.

Për këtë arsye, Dushaj ka marrë automatikun dhe ka qëlluar edhe Abdullain, edhe vëllanë e tij, Skënderin duke i lënë të vrarë.

Dushaj eshte person i rrezikshem, i skeduar me pare dhe me precedente penale.

DETAJET/ Cilët janë dy vëllezërit e vrarë sot në Drisht të Shkodrës

Policia ka dhene detaje lidhur me vrasjen e dyfishte te ndodhur sot ne Drisht te Shkodres, ku u ekzekutuan dy vellezer.

Keshtu, Policia e Shkodres njofton se ngjarja ka ndodhur ne oren 11:40, ku nje person i armatosur u zuri prite dy vellezerve Abdulla Shkami dhe Skender Shkami perpara shtepise, ky i fundit kishte ardhur per pushime nga Anglia.

Autori, pasi i ka qelluar me bresheri automatiku eshte larguar nga vendngjarja ne drejtim te malit.

Sipas policise, dyshohet se vrasja ka ndodhur per motive te dobeta.

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 02.01.2016, rreth orës 11.40 është marre njoftim se në rrugen e Drishtit afer dyqaneve të fshatit Drisht, Postrribe, rrethi Shkoder, nga persona ende te pa identifikuar jane vrare me arme zjarri shtetasit: Skender Shkami 40 vjeç -Abdulla Shkami 50 vjeç vellezer dhe banues ne Drisht.

Sipas burimeve te marra nga ana e uniformave blu, dyshohet se shkaku i vrasjes ka qene nje konflikt per motive te dobeta. Ne vend ngjarje sherbimet e policise.

Si rezultat i veprimeve te shpejta te policise eshte identifikuar autori dhe po punohet per kapjen e tij.


MOTIVI/ Dy vëllezërit u vranë se nuk ia dhanë vajzën për nuse autorit

Policia ka zbuluar edhe motivin e vrasjes që tronditi vendin ditën e sotme rreth orës 11:40 të ditës.

Dy vëllezër u ekzekutuan në hyrje të banesës së tyre nga një person me breshëri automatiku.

Sipas policisë, autori, i cili është identifikuar me inicialet E.D. është person me precedent penal dhe fqinj me dy viktimat.

Burimet thonë se E.D. 37 vjeç kërkoi që të fejohej me vajzën e njërit prej viktimave, por ky i fundit kishte refuzuar.

Për këtë arsye, E.D. ka marrë automatikun dhe u ka bërë pritë dy vëllezërve Shkama në hyrje të shtëpisë duke i vrarë.


Vrasje e dyfishtë, dyshohet se viktimat janë vëllezër

Një ngjarje e rëndë kriminale është shënuar në orët e para të mëngjesit të së shtunës, në fshatin Drisht të ish-komunës Postribë të Shkodrës.

Nga të shtënat me armë zjarri raportohet të kenë mbetur të vrarë dy vëllezër, të cilëve dyshohet t’u jetë zënë pritë në shtëpinë e tyre. Identiteti i viktimave ende nuk dihet.

Policia është vënë në dijeni të ngjarjes nga një telefonatë në sallën operative, e më pas forca të shumta janë nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur detaje të tjera.

Edhe pse paraprakisht rrethanat e vrasjes së dyfishtë mbeten të paqarta, dyshohet se policia ka informacione mbi autorin e ngjarjes dhe është vënë në kërkim të tij.

***

Nuk dihet ende identiteti i viktimave por dyshohet se janë vëllezër. Vrasja ndodhi rreth orës 11: 30 minuta.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Dyshohet se autorët i kanë zënë pritë dy viktimave.

Lexo poashtu:

MOTIVI/ Dy vëllezërit u vranë se nuk ia dhanë vajzën për nuse autorit

DETAJET/ Cilët janë dy vëllezërit e vrarë sot në Drisht të Shkodrës

Si u ekzekutuan dy vëllezërit në afërsi të banesës

Zbulohet identiteti i plotë i vrasësit të 2 vellezërve, foto nga nga vendi i ngjarjes

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...