Published On: 21 Shkurt, 2016

Vriten dy serbë në Libi

Qeveria serbe raporton se dy serbë të mbajtur peng në Libi që nga nëntori janë në mesin e 40 personave të vrarë nga sulmet ajrore amerikane.

Avionët të premtën kishin në shënjestër pozicionet e të vetëquajturit Shtetit Islamik në qytetin e Sabratha, shkruan BBC.

Megjithatë, në këtë sulm mbetën të vrarë gjithsej 40 persona.

Serbët e rrëmbyer, Sladjana Stankobvic dhe Jovica Stepic, punonin për ambasaden e Serbisë në Libi.

Sipas ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq, shteti i tij është ende duke pritur për t’u identifikuar trupat.

Sipas Daçiq, autoritetet e libiane ende nuk i kanë konfirmuar këto vdekje mirëpo që vdekja e dy shtetasëve serb ka shumë gjasë të jetë e vërtetë.

Përpara sulmeve ajrore amerikane, autoritetet serbe kishin tentuar që të negociojnë për t’i liruar robërit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...