Published On: 6 Mars, 2016

Vrau dy policë serb, Salë Jashari! Amaneti i saj para se të vdiste në betejën e Jasharajve (Video)

  • Sala Jashari, nëna e Sahit Jasharit i plagosur në betejën në mbrojtje të Familjes së Adem Jasharit, kishte thënë se ka tre djem, kurse, kishte shpjeguar se të gjithë luftëtarët, në fakt, janë djemtë e saj.

“Unë nuk i kam vetëm tre djem. Nëna i ka të gjithë luftëtarët djem”, kishte thënë ajo.

Vëllai i kishte thënë Salës të bëhet e fortë derisa ajo kishte thënë se “unë e fortë jam”.

“Gjyshja gjithmonë thoshte se unë të gjithë luftëtarët i kam djem sepse kulla e saj dhe e Hamit Jasharit ishte kazermë lufte e sofër buke”, ka thënë Kujtim Jashari, i cili e ka dërguar videon që publikohet për herë të parë nga Gazeta Express.

Sala Jashari kishte mbetur e vdekur bashkë me anëtarët tjerë të Familjes së Adem Jasharit.


Ja ç’farë tha Tringa e Prekazit

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...