Published On: 2 Maj, 2016

Vrasjet po bëjnë namin, Policia e Saje Qorrit pezullon 59 leje drejtimi

59 leje drejtimi janë pezulluar gjatë fundjavës për shpejtësi tej normave të lejuara në qendrat e banuara.

Në vijim të rritjes së parametrave të sigurisë rrugore edhe gjatë kësaj fundjave, Policia Rrugore Tiranë ka vijuar punën në të gjitha rrugët kryesore dhe dytësore të qytetit Tiranë duke përdorur Dragerat dhe Radarin.

Si rezultat u arrestuan në flagrancë 9 shtetas për drejtim mjeti në gjendje të dehur, si dhe u vendosën 21 masa administrative për rrip sigurimi, shkelje semafori dhe përdorim të celularit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...