Published On: 5 Prill, 2016

Vrasja në Tiranë: 50-vjeçarin e vrau kunati?

Ende nuk ka një variant zyrtar të Policisë së Shtetit për vrasjen e djeshme në Tiranë, por disa media kanë nisur të spekulojnë se autor i vrasjes së 50-vjeçarit Artur Kurti nuk është djali i tij, Jurgeni, por kunati.

Leonard Ristani është kunati i viktimës dhe ndodhej në banesën ku jetonte motra e tij, Shpresa Kurti, gruaja e viktimës, së bashku me djalin 23-vjeçar, Jurgen Kurti.

Prej kohësh Artur Kurti nuk jetonte me familjen pasi ishte në proces divorci me gruan për shkak të konflikteve të herëpashershme me të.

Disa media shkruajnë se Shpresa Kurti ishte dhunuar nga Arturi të shtunën dhe kishte thirrur në ndihmë vëllanë e saj.

Ndryshe nga çfarë u raportua menjëherë pas ngjarjes se djali kishte qëlluar për vdekjen babain e tij, policia mëngjesin e kësaj të marte pas marrjes së dëshmive të para dhe nisjes së hetimeve ka konstatuar se Leonard Risani pas përleshjes me Kurtin e ka goditur atë duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Sipas policisë, në thikë janë gjetur gjurmët e gishtave të kunatit dhe jo të djalit, 23-vjeçarit, Jurgen Kurtit.

Ndërkohë që djali Jurgeni është marrë në cilësinë e bashkëautorit për shkak të përfshirjes së tij në momentin e përleshjes mes tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...