Published On: 19 Mars, 2016

Vrasja e tmerrshme , ish-kryeplakut ia çanë kokën më dysh

  • Mirosh Djaloshi për 17 vite rresht ka qenë kryeplaku i fshatit Shkallë, në Manzë, ndërsa dje është gjendur i vrarë në oborrin e banesës së tij.

Sipas policisë dhe dëshmitarëve ia kishin çarë kokën më dysh me mjete të forta. Trupi i pajetë u gjet mëngjesin e djeshëm nga familjarët e tij, të cilët lajmëruan policinë.

Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Qarkut të Durrësit bënë me dije, se 54-vjeçari ka marrë plagë vdekjeprurëse në kokë, që i janë shkaktuar me mjete të mprehta.

Sipas hetuesve të çështjes, viktima njihej si person i alkoolizuar dhe se mund të jetë vrarë pas një konflikti me persona të tjerë.

Ndërkohë, policia nuk përjashton mundësinë e një krimi brenda familjes. Blutë dyshojnë se Mirosh Djaloshi mund të jetë goditur nga vetë familjarët e tij. Ndërkohë, mësohet se janë shoqëruar në polici të gjithë të afërmit, të cilët janë marrë në pyetje për orë të tëra. Këta të fundit kanë deklaruar se Djaloshi nuk kishte konflikte me askënd. Sipas burimeve të mësipërme, ka qenë djali 25-vjeçar që ka gjetur të atin të vrarë rreth 50 metra larg banesës. I riu ka pohuar se babain e ka gjetur me një sfurk në dorë, ndaj edhe dyshohet që viktima mund ta ketë përdorur për t’u vetëmbrojtur.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...