Published On: 27 Shkurt, 2016

Vrasja e të riut në Kurbin, arrestohen në mesnatë dy autorët

Finalizohet me sukses operacioni për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim si autorë të dyshuar të ngjarjes së ndodhur me datë 25.02.2016 ku mbeti i vrarë shtetasi Ervis Zyba”- njofton policia.

Dy te arrestuarit
Dy të arrestuarit

Sipas saj, autorët Elgert Cara dhe Dorjan Cara të dyshuar për vrasjen e shtetasit Ervis Zyba, u arrestuan rreth orës 01:00.

Policia thote se Elgert Cara, 19 vjeç, banues në Zheje -Kurbin si i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes me paramendim e kryer në bashkëpunim” dhe ” Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”.
Po ashtu, Dorjan Cara, 25 vjeç, banues në Zheje – Kurbin u prangos si i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes me paramendim e kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”.
Pasi këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin dyshohen të jenë autorët e vrasjes së shtetasit Ervis Zyba, datë 25.02.2016.
Materialet do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. pelivani thotë:

    Separi ngushlloje familjen e ngusht te ketij djali Ervisit e kam fjalen,dhe ndjej nje keqardheje te madhe per popullin tone kudo qe jemi,,paramendone sa te pa sigurt jetojme ne kohen e ketij shekulli,qdo familje rrit 1 apo 2 kriminel,qdo familje mbane armatim te fsheht,dhe ja mungon nje fyerje e leht apo kacafytje,e humb personin qe e rrit me malle e dashuri,dhe jeton me dhembje ter jeten,,,dhimbje,dhimbje e pa skajshme,,dhe shume shume shtet i pa sigurt,,lumet na qe kemi kta qeveritar

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...