Published On: 30 Gusht, 2016
Bota |

Vrasja e ministrit bolivian, publikohen pamjet dramatike (Video)

Një gazetar i njohur Bolivian ka publikuar një video që tregon pamje dramatike nga ngjarja e ndodhur javën e shkuar, teksa ministri i Brendshëm, në duart e turmës, kërkon ndihmë nëpërmjet celularit, para se të vritej nga minatorët në grevë.

Gazetari shkroi në llogarinë e tij në Facebook se ministri është “i rrethuar nga minatorët, shumë i frikësuar, dhe qan duke thirrur për ndihmë”.

Ministri i Brendshëm kolumbian, Carlos Romero u vra të enjten. /Syri.net/

Tronditet Bolivia, minatorët rrëmbejnë dhe vrasin ministrin

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...