Published On: 7 Prill, 2016

Vrasja e Hamdi Krushës në Siri, pranohet nga familja

  • Familjarët dhe autoritetet shtetërore kanë konfirmuar se Hamdi Krusha është vrarë ditë më parë në Siri.

Në bazë të këtyre deklaratave Krusha ka qenë pjesëtar i organizatës “al-Nusra”.

Në hyrje të një rrugice në lagjen “Jeta e Re” të Prizrenit, në karrigen e mbuluar me peshqir, të mërkurën, ka qenë e vendosur edhe një letër me informatën respektivisht orientimin për të pamën e hapur nga familjarët për nder të Hamdi Krushës.

Përderisa në krahun e djathtë të rrugicës punëtorët e ndërtimtarisë vazhdonin punën në ndërtimin e një objekti, pak më lart, në krahun e majtë të afërmit e Hamdi Krushës, pritnin mysafirët që vinin për të shprehur ngushëllimet, shkruan Koha Ditore.

Mirëpo familjarët kanë kërkuar nga gazetarët që të respektohet privatësia e tyre në ditët e pikëllimit për humbjen e të afërmit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...