Published On: 4 Shkurt, 2016

Vrasja e foshnjës 7 muajshe me prindërit e tij që po e trondit botën (Foto)

Foshnja 7 muajshe Marcos Colon dhe prindërit e tij ishin qëlluar për vdekje në qytetin Meksikan të Pinotepa Nacional të premten.

Fotografitë e trupave të tyre kanë nxitur reagime të ashpra ndaj të gjithëve, e të cilët e kanë vënë në pyetje drejtësinë Meksikane si dhe shoqërinë Meksikane për pranimin e bandave kriminale, raporton lajmi.net.

Marcos është krahasuar nga shumë me Alan Kurdin, 5 vjeçarin sirian, trupi i të cilit është gjetur në bregdetin turk.

Thuajse të gjithë që i kanë parë fotografitë e trupave të tyre janë brengosur se përse meksikanët më shumë janë prekur nga vdekja e Alan sesa nga vdekja e meksikanëve çdo ditë, transmeton lajmi.net.

Thuhet se të dy prindërit kanë qenë të përfshirë në tregti të drogës dhe se vrasja kishte të bëjë me këtë punë.

Santiago Pinotepa Nacional Oaxaca, një faqe në Facebook e cila fokusohet në ngjarjet e qytetit e ka postuar fotografinë e familjes së vrarë dhe ka thënë: “Pinotepa Nacional është bërë i famshëm natën e kaluar, fatkeqësisht jo shkaku i ndonjë tërmeti, por për shkak të kësaj fotografie”, transmeton lajmi.net.

30D9D4DF00000578-0-image-m-5_1454538692001

30D9D4FF00000578-0-image-a-6_1454538705244

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...