Published On: 9 Gusht, 2016

Vrasësi serial i prostitutave ka vrarë dhe dy vajza shqiptare

Autoritetet italiane kanë hapur dosjet e vjetra të prostitutave të vrara, që nga viti 1997. Kjo pas arrestimit të 56-vjeçarit, Claudio Villani.

Ai njihet si një nga vrasësit serial të prostitutave dhe u vu në pranga të shtunën në mëngjes. Ndërsa, është marrë në pyetje nga prokurorët ai ka ushtruar të drejtën e heshtjes, raporton Tv Klan.

Para arrestimit ai udhëtonte me një grua, Barbara Fontanan, 47 vjeçe, për të cilën akuzohet se e ka vrarë natën mes së enjtes dhe së premtes në hotelin e Shën Pjetrit në Bolonjë.

Mes 7 prostitutave të vrara nga Claudio Villani, janë edhe dy vajza shqiptare. E para është Mimoza Zira, e vrarë me 1 qershor të vitit 1997.

Trupi i saj, në atë kohë 25-vjeçe, u gjet në kodrat mes Faenza dhe Forlì. Ajo u gjet e hedhur në një pus. Sipas hetimeve dyshohet se 56-vjeçari ka vrarë edhe një tjetër shqiptare me 11 shtator të vitit 2003. Në kodrat e Brisighella janë gjetur mbetje mortore. Ato i përkisnin një vajze shqiptare 23-vjeçare, të zhdukur në verën e vitit 2002. Edhe ajo ka punuar si prostitutë në Faenza.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...