Published On: 11 Korrik, 2016

Vrasësi i pesë policëve në Dallas, kishte planifikuar sulme me eksploziv

Veterani ushtarak amerikan, Mica Johnson, i cili vrau pesë policë në Dallas, javën e kaluar, ishte duke përgatitur komplot të shkallës së gjerë, për të sulmuar pjesëtarët e forcave të zbatimit të ligjit, me gjasë me eksploziv, ka thënë mbrëmë shefi i policisë së Dallasit, David Brown.

Personi afrikano-amerikan, Mica Johnson, 25 vjeçar, kishte thënë se ishte i zemëruar me vrasjet e personave zezakë nga policia dhe dëshironte t’i vriste oficerët e bardhë.

“Ne jemi të bindur se ky i dyshuar kishte plane të tjera”, i tha rrjetit CNN, shefi i policisë së Dallasit, David Brown, raporton REL.

Ai ka theksuar se vdekjet aktuale të dy personave zezakë në duart e policëve në Minesota dhe Luiziana, kanë ndikuar në këtë banor të Teksasit, që “t’i përshpejtoj” planet e tij për sulm javën e kaluar, gjatë protestës kundër vrasjeve të personave të zi nga policia. Ai tha se ishte “i bindur” se Johnson kishte plane më të mëdha.

Shefi i policisë së Dallasit, David Brown, i tha rrjetit CNN se një revistë në shtëpinë e sulmuesit Johnson, sugjeronte se ai ishte stërvitur për detonimin e eksplozivit dhe dukej i gatshëm për të sulmuar. Personi i armatosur, Mice Johnson, është vrarë gjatë të shtënave me policinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...