Published On: 6 Shkurt, 2016

Votuesi i LDK-së Abdullah Thaçi, kërkon që tre deputetë që u zgjedhën me votën e tij, mos ta votojnë Thaçin!

Njëri nga ish- anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Abdullah Thaçi ka kërkuar nga tre deputetë, që arritën në atë post edhe me votën e tij që të mos e votojnë Hashim Thaçin për president. Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se si votues u tyre, mban të drejtën e rezervuar kurdo që t’i thërras në përgjegjësi, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i tij:

Tre nga pesë kandidatët e votuar për deputet nga lista e LDK- së, sot janë deputet të Kuvendit të Kosovës. Si votues i tyre, mbaj të drejtën e rezervuar kurdo ti thërras në përgjegjësi. Ata nuk e kanë të drejtën e abuzimit me votën që ju kam besuar atëherë e sot.

Legalizimi i strukturave kriminale në hiearkin institucionale shtetrore, kundër vullnetit të votuesve, përveç se është mashtrim është edhe mallkim për ta.

Me fajin tuaj, sot ne i kemi rrugët e ndara.

Para mallkimit zgjedhni nderin dhe lavdinë.

Keni akoma edhe pak kohë !

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...