Published On: 29 Gusht, 2016

Votimi i demarkacionit mund të shtyhet

Thirrjet e shpeshtuara të presidentit Hashim Thaçi e të kryeministrit Isa Mustafa për ta votuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi nuk ua kanë ndërruar qëndrimin disa prej deputeteve të koalicionit, shkruan sot Koha Ditore.

Megjithëse seanca është caktuar për këtë të enjte, mbajtja e saj është vënë në dyshim për shkak se ende nuk janë arritur mbi 80 votat e domosdoshme, transmeton Koha.net.

Situatën me numra nuk e kanë ndryshuar as komunikatat e përditshme të Komisionit shtetëror, i cili pretendon se Kosova nuk humb territor në raport me shtetin malazias.

Edhe pse partitë në koalicion, PDK dhe LDK, i kanë dhënë mbështetje unanime marrëveshjes, deputetë brenda tyre kanë paralajmëruar votë kundër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...