Published On: 26 Shtator, 2016

Vonohet ‘qëllimisht’ zbardhja e fatit të të pagjeturve (Video)

Pala serbe ka marrë vendim për ndërprerjen e gërmimeve në lokalitetin Kizhevak të Serbisë, për të cilin ekzistojnë dyshime për persona të pagjetur, të zhdukuar gjatë luftës së fundit të Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore në Kosovë, Arsim Gërxhaliu, në një prononcim për Tribuna Channel.

Sipas Gërxhaliut, sfida kryesore për zbardhjen e fatit të personave të pagjetur mbetet mos dhënia e informacioneve të sakta për vendndodhjen e varrezave masive.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Kristina thotë:

  Te ra popullariteti per nja tre muaj dhe te erdhi rasti perseri te dalesh ne “skenen teatrtale” ore Arsim Gerxhaliu!ke teren te mjaftueshm dhe je menjerze te forte e popull budalle dhe kullote e pasuroju e mos ta ndien! E ke knaqe me ata te “gjetur” deri me tani! E knaqe me rastin e “ekspertizave” te rastit te Kumanoves! Mjerim ! Per 15 vite zeri shkencor i Yti nk u degjua per mjekesi ligjore !
  Askujt nuk i bie ndermend per kte ! Te gjithe pas paras dhe karieres duke harruar shkencerisht krimet serbe mbi viktimat shqiptare ! Po te i ishin dhunuar serbise nga dikush e posaqerisht nga shqiptaret mbi 20.000 femra dhe po ti i shin vrare mbi 13.000 serb ne forma te ndryshme nga dikush e posaqersiht nga shqiptaret a do te rrinte Serbi pa i bere gadi procesverbalet e autopsise mbi pershkrimet detajizuese te dinamikes se vdekjes se secilit rast veq e veqw sidomos deri sa ju ka marrur shpirtin femrave dhe disa individeve te veqant shqiptar profesor,avokat mjek etj.Kurr e.Serbi nuk do ti heshtte.Do te mbante konfernca shkencore kombetare dhe nderkombetare mjekoligjore si ne Beograd ashtu edhe ne qytetet ku ka patur viktima dhe pastaj do te padist dhe do te nxjerrte kompenzimin e demit ! Ti dhe ekipa jotee perivi;igjuar cka keni bere qe 15 vite asgje! keni vrapuar pas bizneseve Tuaja te hapura duke iu siguruar monopol ekspertues gjiuthe segmenti shtetror prej Ismet KaBASHIT e deri te Hajredin Kuqi dhe ansjelltas ! Nje popull qe i beson gurit ,drurit Burdushave ka filluar te rizgjohet dhe po e kupton cdo gje dhe nje dite do te kerkoje llogari.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
  • fery thotë:

   Ashtu Kristine e nderuar , pikrisht ashtu eshte.Serbet e thyen qafen dhe , qysh-qysh i shporrem por , mendesin serbe te instaluar ne kokat e shqiptareve nuke besoje se edhe per nji kohe te gjate do te mundemi ta lirojme…dhe me qene vetem nji Arsim kollaj do te ishte por , serbofilat e flliqur kane depertuar ne gjitha poret e jetes ne Kosove dhe po e mbajne duarlidhur e gojembyllur kete popull…Serbia shkaktoi tmerre te paimagjinueshme ne ish jugosllavi kurse dje mbeshteti organizimin e referendumit ne RS ne menyre qe ta pergadit terenin e bashkimit te saje shtetit serb
   Per pasurimin e Gergjeliut nga bizneset e tij dhe te tjereve si ai do tu vije shpejt fundi dhe ata do te japin llogari Kristine ..!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. fery thotë:

  Ateher nese qellimisht vonohet dhenja e informacioneve per vendodhjen e mbetjeve mortore te civileve shqiptar , autoritetet e Kosoves , nepermes BE duhet paraqitur nji padi shtetit serb ne gjyqin ndekombtar per krime lufte ne Hag

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...