Published On: 17 Gusht, 2017

Volkswagen paralajmëron modelin e ri SUV (Video)

  • Volkswagen ka treguar se do t’i shtojë edhe një model familjes së saj të SUV-ëve. Modeli do të quhet T-Roc, dhe do të prezantohet me 23 gusht në një ngjarje speciale.

Marka gjermane tani ka lansuar një video të modelit të ri T-Roc, për të ngacmuar adhuruesit e veturave, por duke mos zbuluar shumë gjëra për të, transmeton koha.net.

Mekanikisht, T-ROC do të jetë shumë i ngjashëm me Audi Q2, e edhe me gjatësi 4.2 metra e me gjerësi 1.8m.

Motorët për t’u zgjedhur me benzinë pritet të jenë: 1.0 litërsh turbo me tre cilindra që prodhon rreth 125 kuaj fuqi, 1.5 litërsh TSI EVO turbo me 148 kuaj fuqi.

Ndërsa ata me naftë: 1.6 litërsh me 115 kuaj fuqi si dhe 2.0 litrësh TDI me 148 kuaj fuqi.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...