Published On: 3 Maj, 2016

Vokrri: Kosova do të jetë në Kampionatin Botëror! (Video)

Momente gëzimi të jashtëzakonshëm për futbollin e Kosovës, për të rinjtë shqiptarë kudo që ndodhen në botë dhe kanë treguar dhe janë talente të futbollit.
Kosova është bërë anëtare e 55 e UEFA-s.
Fadil Vokrri, kryetari i Federatës së Kosovës tha pas votimit se përkundër vonesës, dy brezave që janë diskiminuar duke u lënë jashtë garave ndërkombëtare, Kosova tashmë është anëtare e futbollit europian, UEFA.
Ai tha se Kosova do të jetë anëtare e FIFA-s dhe se do të garojë për kampinonatin e ardhshëm botëror. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...