Published On: 29 Gusht, 2016

Vokrri: FIFA i ka lejuar këta tre lojtarë të luajnë për Kosovën

Kosova është në pritje të konfirmimit të emrave të lojtarëve që i ka dërguar në FIFA.

Kryetari i FFK-s, Fadil Vokrri, ka folur për Kohën Ditore duke treguar disa nga emrat që tashmë mund të luajnë për Kosovën në ndeshjet eliminatore.

Vokrri ka thënë se Fanol Perdedaj, Hekuran Kryeziu e Bersant Celina ishin lojtarët e parë që kanë marrë konfirmimin pozitiv.

“Kam folur 2-3 herë me Zvonimir Bobanin që është këshilltar i kryetarit Infantino dhe zëvendëssekretar gjeneral i cili është angazhuar maksimalisht për përshpejtimin e procedurave”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...