Published On: 6 Korrik, 2017

VMRO kërkon nga institucionet që të reagojnë ndaj “provokimeve” të Bullgarisë

  • Përmes një kumtese dërguar mediave, VMRO-DPMNE-ja kërkon nga institucionet përgjegjëse të Maqedonisë që të reagojnë ndaj, siç thonë, deklaratave nënçmuese, antimaqedonase dhe mohuese të disa personave zyrtar të Bullgarisë.

Kjo parti mbetet në qëndrimin se Maqedonia duhet të ketë marrëdhënie të mira me fqinjët, por pa u prekur në veçoritë kombëtare, kulturore dhe gjuhësore e popullit maqedonas.

VMRO-ja kërkon nga Akademia e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë që të mos heshtë ndaj këtyre provokimeve dhe të reagojë, përndryshe lejohet hapësirë për provokime tjera./Gazeta Express/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...