Published On: 17 Maj, 2016

Vlora Çitaku: Serbia t’i hapë dosjet për të zhdukurit

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë fjalës së saj në seancën e Këshillit të Sigurimit, ka përmendur anëtarësimin e Kosovës në FIFA, duke thënë se Serbia ende dëshiron t’i mohojë fëmijëve tonë që të luajnë.

Ajo përmendi anëtarësimin e Kosovës në FIFA, duke thënë se Serbia ende dëshiron t’i mohojë fëmijëve tonë që të luajnë.

 “Për ata unë kam një mesazh, jetoni dhe lejoni tjetër që të jetojnë, lëreni tjerët të luajnë sepse kosovarët meritojnë të luajnë”, tha Çitaku.

Ajo theksoi se derisa klasa politike ka ndarje, rruga drejt integrimit evropian është pajtim i të gjithëve.

Çitaku shtoi se ekzistojnë familje që janë ende në zi, siç janë familjet e të zhdukurve të cilat presin për të vërtetën e qartë dhe është imperativë që Serbia të hap dosjet e saj në mënyrë që të mbyllim këtë kapitull, shkruan kosovapress.

“Shteti serb po fsheh gjurmët, duke lejuar të ndërtohen ndërtesa mbi mbetjet mortore”, tha ajo

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...