Published On: 30 Shtator, 2016

Vlora Çitaku pushton ballinën e revistës amerikane (Foto)

Vlora Çitaku është ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 “Jam e nderuar që këtë vit revista ‘Jeta në Uashington’ të përzgjedh ambasadoren e Kosovës për ballinën e saj”, ka shkruar ndër të tjerash Çitaku.

Kjo e fundit shihet me në këmishë dhe një palë xhinse të bardha gjersa pushton ballinën e revistës amerikane, transmeton Telegrafi.

Ajo në disa raste ka prezantuar shtetin kosovar në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Kujtojmë se Çitaku për disa vjet ishte edhe Ministre e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Kosovës.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...