Published On: 14 Janar, 2016

Vllasi me gjithë qef pranon postin e presidentit!

I thirru në emisionin Info Magazin në Klan Kosova, Azem Vllasi ndër shumë të tjera ai thotë se këto parti politike e sidomos ato që janë në koalicion janë duke shkuar ka konfrontimi dhe shumë më pak ka afrimi, aq më tepër kjo na qon në zgjedhje të para kohshme që është shumë pak e dëshirueshme për vendin. Me gjithë ato duken të jenë të pashmangshme.

Sipas një njoftimi por ende të pakonfirmuar plotësisht, është kërkuar që të kemi zgjedhje të drejtpërdrejta për zgjedhjen e presidentit.

Vllasi gjithashtu tha se ka mundësi që Kushtetusja mundet të vendos nëse duam të kemi zgjedhje të drejtpërdrejta për postin e presidentit.

I pyetur nëse ishit ju të propozuar për president a do të kishit pranuar këtë post? Vllasi tha se me gjithë qef por që është e pamundur përshkak se ma kanë inati ata (komentin e bëri duke qeshur).

Ndërsa i ftuari tjetër Negjmedin Spahiu krijoj punën e presidentes së tashme zonjës Atifete Jahjaga. Jahjaga nuk bënë të kandidojë për herë të dytë përshkak se ajo ka thënë se nuk do të kandidojë,e nëse kandidon atëherë do të dilte rrence,  e burrat e shtetit nuk rrejnë pra edhe ajo nuk duhet të rrejë.

Gjithashtu Spahiu thotë se roli i saj si presidente ka qenë i zbehur përkundër ë ajo nuk ka vjedh pra nuk është korruptuar, nuk ka rrjetë, nuk e ka bërë ndonjë krim, dhe është mirë që ta përfundoj me këtë mandat./Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...