Published On: 13 Gusht, 2016

Vjona Kryeziu, garon sot në Lojërat Olimpike

Atletja shqiptare Vjona Kryeziu është sportistja e fundit që do të garojë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ për Kosovën. Vjona sot do të garojë në atletikë, në garën e 400 metrave, kualifikimi fillon në ora 16:00.

Kosova në Rio është përfaqësuar me tetë sportistë, ndërsa ka fituar një medalje, por të artë nga kampionia botërore dhe olimpike xhudistja Majlinda Kelmendi në kategorinë 52 kilogram.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...