Published On: 20 Prill, 2016

Vjen për turizëm në Valbonë, vdes gruaja australiane

Një turiste australiane ka humbur jetën dje në Tropojë, teksa kishte ardhur në Shqipëri për të turizëm.

Policia bën të ditur se 56 vjeçarja me inicialet A.V.SH ka rënë nga 80 metra lartësi në Qafën e Valbonës duke humbur jetën menjëherë.
“Më datë 19.04.2016, në vëndin e quajtur “Qafa e Valbonës”, Tropojë, ka rënë aksidentalisht, nga një lartësi 80 m në humnerë, turistja e huaj , shtetasja me iniciale: A.V.Sh, 56 vjeçe, banuese në Australi, ku si pasojë e plagëve të marra ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Shtetësja A.V.Sh, ka qenë e shoqëruar nga bashkëshorti i saj dhe ndodheshin aty si turistë. Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tropojë, (për ngjarje Aksidentale)”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...