Published On: 17 Tetor, 2016

Viti 1998: Kur serbët kryenin masakra në Drenicë

KUJDES: PAMJE TE RENDA

E shkuara duhet lënë pas, por a duhet harruar ajo?

Ky është një debat i ndezur së fundmi online pas një ‘përplasje’ mes Prishtinës dhe Tiranës për çështjen se si duhet të vijë pajtimi me Serbinë.

Në mesin e këtij debati vjen ky koleksion me foto nga Alex Majoli, realizuar në Kosovë në marsin e vitit 1998, pas sulmit të forcave serbe në Prekaz.

Fotot tregojnë edhe protestat që pasuan masakrën në zonën e Drenicës.

Pamjet janë shumë të rënda, prandaj këshillohet të bëni kujdes kur të shfletoni fotogalerinë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. m.muharremi thotë:

  Athua do ta kene ndergjegjen e qete ata qe me vetedije apo pa vetedije mbeshteten titistet dhe enveristet dikur dhe sot se mund te shofin skuenca te tilla lemerites…???
  A u shkoi ndonjiher nder mend “ideologeve te kombit ” se rezulltati i kesaje m*t ideologjie ruse do te jene keto dhe shume sekuenca edhe me te tmershme sr keto qe po i shofim…?
  Nuk kame as pergjegje ,as koment…!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...