Published On: 6 Korrik, 2016

Visari Thaçit: E ke lidhur karrierën me dhurimin e territorit të Kosovës!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar ndaj kushtëzimit të BE-së se vizat mund të merren vetëm nëse ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi.

Ai në një shënim në Facebook e ka thumbuar edhe presidentin e vendit, Hashim Thaçin, duke thënë se i ashtuquajturi president i vendit, e ka lidhur fatin e tij me humbjen e territorit të vendit, raporton Gazeta Blic.

Ky është shënimi i plotë:

Janë bërë 13 ditë prej se i ashtuquajturi President Thaçi dha ultimatumin 10 ditor për Kuvendin që ta ratifikojë pazarin e tij i cili Kosovës ia humb 8.200 hektarë. Shumë mirë që dështoi kërcënimi i tij. Madje, ky është një argument më shumë për t’i thënë “i ashtuquajturi President”, pasi që Presidenti i vërtetë dorëhiqet kur dështon.

Së dyti, kriter më i rëndësishëm për BE-në se demarkacioni me Malin e Zi është luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë, e ku bën pjesë vetë Thaçi me vëllezër e me shokë. Thaçi duhet të mbetet pa vizë në Kosovë në mënyrë që qytetarët e Kosovës të marrin viza për BE.

Së fundmi, për përfitime personale të tij, Thaçi e pat nënshkruar demarkacionin me Malin e Zi. Ai e ka të lidhur karrierën e tij për humbjen e territorit të Kosovës. Midis asaj se a duhet ta humbim këtë të ashtuquajtur president apo 8.200 hektarë, qytetarët e deputetët nuk duhet të kenë dilema.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...