Published On: 2 Prill, 2016

Visari, me deklaratën e fundit i shuan shpresat për list të përbashkët

Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ua ka shuar shpresat AAK-së se mund të jenë në një listë të përbashkët zgjedhore në zgjedhjet e ardhshme. Ka thënë se duket se kjo ide s’ka gjasa të ndodhë për shkak të dallimeve të këtyre dy partive për pozitat kryesore të Shtetit.

“Natyrisht që edhe kandidati për kryeministër edhe renditja në një listë të përbashkët eventuale që po duket se s’ka gjasa të ndodhë duhet të bëhet në bazë të kritereve të dakorduara më parë”, ka thënë Ymeri, për RTK.

 Ky është dështimi i dytë i opozitës, dikur e bashkuar, për të vazhduar kundërshtimin e Qeverisë. Dështimi i parë i opozitës ishte anulimi i protestës kundër Qeverisë. Tash, ende s’kanë caktuar një datë të re, pasi kanë filluar të merren se kush duhet të jetë Kryeministër, nëse do t’i fitonin zgjedhjet.

AAK ka propozuar që bartësi i listës së mundshme të Opozitës të jetë udhëheqës i Kuvendit, ndërsa, personi i dytë në listë të jetë kandidat për Kryeministër.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Zgjedhjet dhe rezultatet thotë:

  PDK 32%
  LDK 27%
  VV 16%
  AAK6%
  AKR 5%

  tjeret 14%

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...