Published On: 9 Qershor, 2016

Visar Ymeri: Me Serbinë punët mirë i ka vetëm klani “Pronto” i Hashim Thaçit!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar ndaj deklaratës së Hashim Thaçit, i cili ka theksuar se raportet me Serbinë janë shumë më të mira se sa që prezantohen në publik. Në një shënim në Facebook, Ymeri ka theksuar se Serbia po e bllokon Kosovën në të gjitha proceset, raporton Gazeta Blic.

 Ky është reagimi i plotë i Ymerit:

I ashtuquajturi President, Hashim Thaçi, paska deklaruar se marrëdhëniet me Serbinë i kemi më të mira se ç’prezantohen në publik. Kur flet në shumës, me gjasë Hashim Thaçi e ka fjalën për klanin “Pronto”, sepse populli i Kosovës marrëdhëniet me Serbinë i ka më të këqija sesa ato duken në publik.

Serbia po e bllokon Kosovën në organizmat ndërkombëtarë; Serbia po e lufton Kosovën së brendshmi përmes projekteve si “Zajednica” dhe projekteve kolonizuese si “Lugina e Diellit”; ajo përmes “Listës Srpska” po e bllokon formimin e ushtrisë së Kosovës.

Por, Thaçi vërtet i ka punët mirë me Sërbinë. Për shkak të dëgjueshmërisë së tij ndaj Serbisë, përmes deputetëve të Listës “Srpska” ai u bë president. Për të mos qënë kurrë i tillë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...