Published On: 5 Qershor, 2016

Visar Ymeri ia marr edhe një Degë Fatmir Limajt (Video)

 

Gjahu i Vetëvendosjes po vazhdon te Degët e NISMA’s për Kosovën. Të fundit ia kanë marrë në Drenas. Kështu, të paktën, kanë njoftuar zyrtarët e Partisë së Albin Kurtit. Sipas fotove, në VV kanë shkuar më pak se 20 persona.

Visar Ymeri ishte koordinuar për më shumë se gjashtë muaj me Fatmir Limajn për ta kundërshtuar Qeverinë.

Mirëpo, pas prishjes së opozitës, Ymeri ka nisur gjahun për t’ia marrë anëtarësinë NISMA’s për Kosovën. Disa Degë tashmë janë shkrirë në Lëvizjen Vetëvendosje.

E fundit që ka shkuar në VV është Dega e Drenasit.

“Lëvizjes VETËVENDOSJE, iu bashkua ish-dega e NISMA-s në Drenas, njëherësh Iniciativa për Drenasin. Lëvizja po fuqizohet!”, shkruan ne njoftimin e VV’se

Nismës për Kosovën, e Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit, i ishin larguar kryesitë e degëve në Drenas, Ferizaj dhe Viti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...