Published On: 25 Shkurt, 2016

Visar Ymeri gjatë bashkëbisedimit me qytetarë në FB: Thaçi nuk do të bëhet president

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri nga ora 21 deri në orën 22 u është përgjigjur qytetarëve në Facebook.

Këtë Ymeri e ka bërë nga njëra prej tendave në sheshin “Skënderbeu” ku opozita qe tri net po qëndron aty.

Ua sjellim disa nga pyetjet dhe përgjigjet gjatë këtij diskutimi:

Përshendetje Visar, në demonstratat e vitit 2007 VV është deklaruar kundër Veton Surroit dhe Kipredit(Ilir Dedes), kurse tash Ilir Deda është në VV e Albin Kurti ka deklaruar se kemi një përafrim me Veton Surroin. Tash a ka ndryshu Iliri e Vetoni apo ka ndryshu VV ?

Visar Ymeri: Visar Ymeri Pershendetje Taulant. Eshte e vertete se pozitat e shumekujt kane qene te ndryshme ne 2007. Por duhet te gezohemi nese dikush ndryshon pozicion dhe i afrohet nje kauze te drejte. Sa me shume te jemi, aq me shpejt do i ndalim proceset e keqija.

Neser a ka me pas dhun a jo nese zgjidhet hasha president?

Visar Ymeri: Opsioni i opozites nuk eshte konflikti. Ne po kerkojme te ndalet autoritarizmi dhe diktatura, te ndalen projektet me te demshme ndaj Kosoves. Nuk ka dhune me te madhe se Zajednica e Demarkacioni, nuk ka dhune me te madhe se sa te kesh hajna e kriminele ne postet me te larta te vendit. Dhe nuk ka dhune me te forte se varferia e mjerimi qe keta na kane sjelle.

Nje pyetje: ka rrezik qe te ndodhe e njejta gje sikur ne protestat ne Tirane ku u vrane 4 qytetat te pafajshem kur dihet se ne kuvend ka police te armatosur, snajperiste, dhe duke marre parasysh karakterin e regjimeve despotike? Nese ndodh e keqja, kush mban pergjegjesine?! Me nderime, diaspora ne ankth!

Visar Ymeri: Visar Ymeri Nuk do te kete ngjarje te tilla. Ai qe gjuan mbi popullin e vet nk perfundon kurre mire. Por ne Kosove nuk do te lejojme te qeverisin ata qe jane ne gjendje te vrasin per pushtet.

Kryetar i VV ju ppershedes dhe ju pergezoj per gjith ket qe po beni kunder kesaj qeverie pytja ime eshte.Cfare do behet nese neser zgjidhet thaci president?flm

Visar Ymeri: Visar Ymeri Pershendetje Llukman. Thaci nuk do te behet president, ai ka shkelr ligjin, kushtetuten dhe popullin e vet. Eshte I papranueshem.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...