Published On: 10 Korrik, 2016

‘Viktoria Nuland çfarë leksioni t’i japë Sali Berishës’

Mbeten edhe pak orë nga nisja e vizitës zyrtare të ndihmës sekretares amerikan Viktoria Nuland.

Nuland në Tiranë, ku në fokus të takimit me kryeministrin, ministrin e Jashtëm dhe kreun e opozitës do të jetë Reforma në Drejtësi.

Por kjo pritet që të ketë edhe një ‘shah mat’ siç e quan avokati Spartak Ngjela për Sali Berishën, i cili duhet të pranojë tashmë miratimin e reformës në Drejtësi.

“Çfarë do të bëjë Saliu sot? Politika e lartë amerikane, nëpërmjet Viktoria Nulandit do t’i japë sot shah-mat Sali Berishës. Po ky çfarë do të bëjë?  Mos do të hedhë skakierën? Është mat amerikan ai, Sali. Duhet të kesh shumë kujdes në këtë kohë”, shkruan aleati i majtë vetëm pak ora para vizitës së zyrtares së lartë amerikane në Tiranë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...