Published On: 27 Prill, 2016

Tronditet krimi i organizuar, Azem Syla me 50 shokë po kërkohet nga policia! (VIDEO)

(I plotësuar) – Ashtu si kemi paralajmëruar në vazhdimësi, drejtësia më në fund ka reaguar. Azem Syla po kërkohet nga policia e EULEX-it dhe e Kosovës ia kanë mësyrë ta kapin njërin prej bosëve më të mëdhenj të krimit.
Tashmë është zyrtare dhe komandant “Daja” njeriu që për gati dy dekada ishte mbi drejtësinë dhe mbi gjithçka po kërkohet, dhe vështirë se mund ta fsheh dikush.
Ai sot po provon ti ikë drejtësisë, ndërsa, një ish shofer i tij tashmë është arrestuar, e konfirmon edhe policia.
Veprat kriminale të Azem Sylës janë nga më të ndryshmet, nga vrasjet, pëkatësisht porositjet e tyre, uzurpimet e pronave, banesa të tëra, shtëpi dhe çka jo në dorë të tij apo të grupit të tij.
Nuk mund të ketë as liberalizim të vizave si kemi shkruar më parë, pa arrestimin e figurave të larta të krimit. Si duket janë pajtuar që kjo të bëhetë në emër të Gjykatës speciale.

Rreth orës 6.00 ka nisur herët një aksion i EULEX-it bashkë me Policin e Kosovës duke kërkuar deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Sylen, të kërkuar nga Gjykata special.
Nuk është i saktë informacioni se ai po kërkohet si i dyshuar për keqpërdorim të pozitës për biznese me toka shoqërore që i ka kushtuar dëme buxhetit të Kosovës rreth 30 milionë euro, përkatësisht me rastin e tokave në Veternik dhe Çakllavicë ku janë të përfshirë shqiptarë dhe serbë.

Të arrestuarit janë shoferi i Azem Sylës, deputetit të PDK-së, drejtori i ndërmarrjes banesore  në Prishtinë Sabedin Haxhiu dhe Arton Vila.
Azem Syla nuk është gjetur në shtëpi, por është arrestuar ish shoferi i tij dhe pesë të tjerë.

GAZETA SHQIPTARI.EU

  • Policia e EULEX-it me asistencë të Policisë së Kosovës që nga mëngjesi ka filluar një aksion bastisjesh në shtëpinë e Azem Sylës, deputetit të PDK-së në fshatin e tij të lindjes Kishnarekë të Drenasit.

Policia po qëndron ende jashtë shtëpisë së tij, ndërsa Policia e EULEX-it  vazhdon bastisjen e shtëpisë dhe pronave të tij në këtë fshat. Kjo është bastisja nëpërmjet fotove

Image

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Zoti thotë:

    Ha ha ha kqyrja more shtëpinë me flamura, si biznes ha ha ha. Po kjo spo ma mbushen menden hiq. Po më doket si telenovelat tjera të EULEX-it.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...