Published On: 17 Gusht, 2017

Vijon “saga”, Doda – Spahos: S’jemi të vetmit që se kemi kryetarin në parlament, shiko Lulin

  • Sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda vijon të replikojë me nënkryetarin e PD-së, Edmond Spaho.

Doda shkruan se kryetari i partisë së saj, Shpëtim Idrizi nuk ndodhet në parlament për shkak të paktit të vjedhjes së votave mes PS dhe PD-së.

Doda shkruan se PDIU nuk është partia e vetëm që nuk e ka kryetarin e saj në parlament, pasi ende kreu i PD-së ndodhet jashtë tij.

Reagimi

Nje shenim i fundit…

Per z. Spaho qe me miresjellje po na kujton marreveshjen e nates PD-PS

Nese jeni i shqetesuar se pse nuk eshte ne Parlament kryetari i PDIU, duhet ta dini qe ky eshte rezultat i pazarit te nates PS-PD. U dhane 6 ministra teknik dhe po aq drejtore ekonomik qe fushata po edhe numerimi dhe tjetersimi i votes te perqendrohej kunder partive te tjera, sepse le ta themi haptas… ky ishte pakti i dy te medhenjve kunder gjithe te tjereve.

Per here te pare u bene bashke Pd e PS qe te mos hapeshin kutite e Tiranes e te mos dilte ne shesh zullumi i gjithperfshirjes ne vjedhjen e votes ne numerim, duke shenuar edhe rastin e pare kur nje opozite nuk deshiron transparence . Keto qe po them jane fare pak ne krahasim me ate te vertete qe mbulon vjedhjen e mandatit te PDIU ne Tirane, dhe kalimin e ketij mandati ne favor te PS. Gjithsesi, per shqetesimin tuaj qe kryetari nuk eshte ne Parlament, me duhet t’ju kujtoj qe edhe PD ende eshte ne kohen kur kryetari i saj eshte jashte parlamentit, ndaj nuk eshte as hera e pare e as e fundit qe nje kryetar partie nuk eshte ne Parlament.

Nese jeni shqetesuar pse nuk eshte sek e pergjithshme e PDIU ne Parlament, ju falenderoj qe e ndjeni mungesen time, por nuk eshte fundi i botes. Nuk arriti as PD qe eshte parti e madhe te fuste ne Parlament sekretarin e saj te pergjithshem. Tek e fundit edhe ju e dini qe politikani qe nuk eshte rritur me zor e qe ka talent, din te beje politike e te imponohet edhe kur nuk eshte ne Parlament.

Per sistemin po, duhet te shqetesohesh sepse jane 40.000 vota shqiptaresh qe mbeten pa perfaqesim. Kjo duhet te jete piknisja per ndryshimin e sistemit. Vote e barabarte dhe me te njejten peshe…

E kam edhe nje shqetesim te fundit. Mos e konsideroni me shtetin fqinje si yllin polar te demokracise e mos ju servilosni. Ka probleme te medha me respektimin e te drejtave te njeriut dhe jane bashkombasit tuaj ata qe jane vrare dhunuar e vjedhur ne prone e identitet. E më se fundi me duhet te them qe nuk ka ardhur asgje e mire nga ky nenshtrim per shekuj me rradhe.

Gazeta Express

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...