Published On: 11 Qershor, 2016

Vijon lufta e huliganëve, rusët dhe anglezët përgjakin Marsejën

Sherret mes përkrahësve të Rusisë dhe Anglisë kanë vijuar për të tretën ditë me radhë, kësaj here në zonën e Portit të Vjetër në Marsje, e cila dukej si një fushë beteje.

Policisë së anti-mitingjeve iu desh të përdorte gazin lotjsllës për t’i shpërndarë tifozeritë rivale, çka bëri që mijëra tifozë të endeshin nëpër rrugë.

Teksa tymi ngrihej në ajër, xhama dhe shieshe bosh birre u hodhën në tokë.

Një mesoburrë anglez ra pa ndejnja pasi huliganët rusë – disa prej të cilëve mbanin thika – u përplasën me tifozët anglezë.

Ai u shkelmua dhe grushtua përdhe gjatë akteve të pështira në Marsejë.

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...