Published On: 24 Shkurt, 2016

Vijnë urimet e para për Hashim Thaçin si president (Foto)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, vendosi sot që seanca e radhës të mbahet të premten, ku do të votohet edhe presidenti i ardhshëm i vendit, raporton GazetaBlic.

E ndonëse tanimë janë dy kandidatë të PDK-së për këtë post: Hashim Thaçi dhe Rafet Rama, Thaçi ëshë ai, të cilit i është premtuar me kohë kjo pozitë. Si rrjedhojë e kësaj, thirrjet për festë për ditën e premte nuk kanë të sosur qe disa ditë, veçmas nga i ashtuquajturi “Misioni i Ri”.

Por ajo çka është e çuditshme, është se të parin e PDK-së tanimë kanë filluar ta urojnë për këtë post. Urimet e shumta kanë nisur t’i vijnë zëvendëskryeministrit të tanishëm të Kosovës, mu në eventin e krijuar ditë më parë, të emëruar “Të festojmë ditën kur të zgjidhet Hashim Thaçi President i Kosovës”, raporton GazetaBlic.

Urimet dhe fjalët dashamirëse të cilat i kanë ardhur Thaçit nga qytetarët dhe nga “Misioni i ri”, mund t’i shihni nga fotografitë në vijim./GazetaBlic/

VIDEON mund ta gjeni KËTU!

Untitled

kk

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...