Published On: 28 Qershor, 2016

Vija e kuqe e SHBA-ve, Viktoria Nuland viziton Tiranën

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, vendosi si afat 21 korrikun për votimin e reformës në drejtësi në Parlamentin shqiptare dhe iu bëri thirrje deputetëve të përveçëm që ta votojnë.

Sakaq, Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë investuar shumë për realizimin e reformës ne drejtësi. Edhe vizita e zëvendës-ndihmës sekretares amerikane, Viktorja Nuland, duket se ka per qellim finalizimin e saj.

Vizion Plus ka mësuar se zyrtarja e larte, do te mbërrije ne Tiranë me 10 korrik, pak dite para votimit te draftit ne Parlament. Zëvendës ndihmës sekretarja, do te ndalet fillimisht ne Shkup, per te përcjelle mesazhin e saj lidhur me krizën politike, qe ka përfshirë Maqedoninë, por ajo ka përfshirë ne axhenden e saj edhe Shqipërinë.

Nuland do t’i drejtohet me nje mesazh klasës politike, per rëndësinë e reformimit te sistemit te drejtësisë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...