Published On: 13 Shkurt, 2016

Vidh e vidh, nuk kanë të ngopur!!!

Nga Sali Berisha 

Vidh e vidh, nuk kane te ngopur!!

Jave vjedhjesh te suksesshme nga Hajdutet e Shtetit!


Te dashur miq, hajdutet e papermbajtur te shtetit denoncojne veten. Pas çdo vjedhjeje dalin ne televizor duke bertitur “mos kujtoni se kemi vjedhur”. Keshtu:

1- Saje qorri me kete moto doli tre here ne televizor per te parqitur uniformat e policise per te mbuluar vjedhjen e madhe prej 1.2 miliard lekesh qe beri ai me kete tender te pashpallur gjekundi dhe me fitues te paracaktuar. Sipas ligjit, ai si minister nuk kishte asnje lidhje me tenderin e uniformave te policise por, per te mbushur xhepat e vet, Saje qorri ia mori proceduren, ne kundershtim flagrant me ligjin, drejtorise se pergjithshme te policise dhe fet e fet e beri vet me Artan Lamen duke besuar se me lajle lulet e uniformave do mbulonte dot vjedhjen e se paku 200 milione lekeve.

2- Perseri me moton “mos kujtoni se kam vjedhur”, Saje qorri na parqiti tre dite me pare 73 motorat e rinj te policise per te luftuar krimin, te blere me nje tender me prej 1.1 miliarde lekesh. Por pas daljes se tij pompoze ne media, u gjet se Saje qorri:
-me dokumenta kishte perjashtuar nga pjesemarrja te gjitha kompanite e tjera perveç kompanise “Edmondi Shpk” dhe bleu nga kjo kompani me 14 mije euro motorin nderkohe qe ne internet kete motor kompania e shiste 7800 euro copen duke vjedhur keshtu se paku 6 mije euro per motor apo ne total mbi 200 milione leke!

-Ardian Çela I OSHEE, ilakaja i familjes Rama per “trajimin” e tij dhe bashkepunetorve te tij, i ka dhene nje kompanie te vogel call center me xhiro vjetore 550 mije dollare, me tender ala Çela, rreth 650 mije dollare.

Per me shume lexoni shkrimin dhe dokumentat e paraqitura ne Hashtag Albania. I pyetur nga nje gazetar per kete afere korruptive se si ka mundesi qe shpallet fituese dhe pjesemarres e vetme ne gare nje kompani call center thuhet se Çela eshte pergjigjur se “ç’fare ka ketu per tu çuditur, a nuk fitoi tenderin e sterilizimeve kompania me xhiro vjetore 8500 euro dhe vetem nje te punesuar si murator”?? Kesaj i thone vidh e vidh, nuk kane te ngopur keta hajdutet e qeverise! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...