Published On: 14 Maj, 2016

Videoskandali, ja çfarë ka ndodhur me nënën e vajzës 3 muaj më parë

 

Me urdhër të ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili, tre muaj më parë, është larguar nga puna nëna e 20-vjeçares që realizoi videoskandalin.

Kjo dyshohet se mund të jetë edhe arsyeja pse vajza ka filmuar të gjitha veprimet e Xhelilit, teksa i kërkonte favore seksuale në këmbim të punës.
“ABC news” bën të ditur se e ëma e 20-vjeçares punonte si sanitare tek zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme dhe më pas është dërguar tek ndërmarrja e llixhave që administrohet nga Bashkia e Dibrës.

Aty është dhënë urdhri nga ish-kryebashkiaku për ta larguar nga puna. Sipas burimeve konfidenciale,  Shukri Xhelili mësohet se vendin e saj të punës e ka emëruar një njeri shumë të afërt të tijin.

20-vjeçarja pasi u mor në pyetje nga policia është lënë e lirë. Nuk dihet ende nëse familja e vajzës vazhdon të qëndrojë me në Dibër apo është larguar në një qytet tjetër.

Dosja penale ndaj Shukri Xhelilit pritet t’i dërgohet prokurorisë për Krime të Rënda nën akuzën e “korrupsionit pasiv të personave të zgjedhur” dhe “Marrëdhënie seksuale duke shpërdoruar detyrën”, mbetur në tentativë.

Në videoskandalin e publikuar në media shfaqet ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili teksa i kërkon favore seksuale 20-vjeçares në këmbim të një vendi pune tek Pallati i Kulturës në Peshkopi.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. AlfonsGjoshaj Bala thotë:

    Është një shembull që tregon korrupsionin e trashëguar dhe zhvillimin e tijë, në këtë kohë që kërkon një konfirmim të drejtësisë. Të dënohen rastet e korrupsionit. Të falenderojmë denoncuesit kushdo që ka një forcë të denoncojë të shpërblehet. Kështu luftohet korrupsioni.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...