Published On: 5 Prill, 2016

Videoskandal/ Bashkia Korçë lyen rrugët me helm për të ngordhur qentë

Pamjet që shihni në këtë video janë të rënda. Një qen në qytetin e Korçës është duke dhënë shpirt, pasi është helmuar në rrugët e qytetit.

Sipas denoncimit të bërë në faqen “Animal Rescue Albania”, Bashkia e Korçës ka spërkatur rrugët e lagjeve të qytetit me helm, i cili shkakton ngordhjen e qenëve.

Viktima të këtij makabriteti të Bashkisë janë jo vetëm qentë e rrugës, por edhe qentë që e kanë një kujdestar dhe thjesht mund të shëtisin në rrugë.

Shoqata për mbrotjen e kafshëve i bën thirrje kryebashkiakut Sotiraq Filo, të mos shpërdorojë paratë publike për të blerë helm, por sipas ligjit të kryejë sterizilizimin e kafshëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...