Published On: 3 Qershor, 2016

Videoja që po çmend web-in/ Kush është më socialist, Ben shkrimtari apo Saje kurvari? (VIDEO)

Ben Blushi e përshkallëzoi betejën e tij me “Rilindjen” dje, duke bërë ndoshta një sulm më të egër dhe më frikësues për qeverinë se sa shumë aksione të opozitës të marra së bashku.

Video e tij e sotme në Parlament e dridhi sallën dhe detyroi mjaft deputyetë e ministra që të reagonin për ta përmbajtur “Uraganin” Blushi.

“Se keni dale shume prej jush, e keni thene se nuk kemi njerez me precedent penal; nga e dini ju, kur ata vete nuk e dine, kur ata vete thone e kemi harruar? Ke mbroni ju ne kete rast? Ke mbron ti Sajmir ketu? Interesin publik? Mbron ata femijet aty lart, qe duan te bejne karriere pa perdhunuar njeri, pa vjedhur, pa cenuar, pa neperkembur njeri, me meritokraci, pa pasur nevoje te keni mik nga ne dhe te kapin nje vend pune? E pra ajo eshte Shqiperia. Ne nuk po e perfaqesojme me kete Shqiperi,” – tha ndër të tjera Blushi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...