Published On: 27 Prill, 2016

Videoja që ju mundëson të përjetoni izolimin e qelisë (Video)

  • Gazeta prestigjioze angleze The Guardian, sjell videon në 360 shkallë, të mbyllur në një qeli të burgut.

Arsyeja e krijimit të kësaj videoje, është që të gjithë personat ta provojnë se si është të qëndrosh në qeli i mbyllur për 23 orë, ashtu siç rrinë të burgosurit.

Përmes kësaj, ata duan të tregojnë dëmin psikologjik që mund të pasojë nga izolimi.

Tani të gjithë mund ta përdorin. Këto janë mënyrat se si ta shikoni videon.

Klikojeni këtë video dhe lëvizni pamjen që paraqitet në ekran./GazetaExpress/

Nëse veproni sipas mënyrës më poshtë, ju mund të përjetoni se si është të jeni të mbyllur në qeli:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...