Published On: 12 Qershor, 2016

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Vjedhje në kohë lufte” (ZonaExpress)

Sonte është transmetuar një dokumentar ekskluziv rreth keqpërdorimeve në Fondin Vendlindja Thërret. Sa para kishe qarkulluar ky fond? Kush ishin drejtuesit, e kush keqpërdoruesit e parave të bashkatdhetarëve? Çfarë roli ka në këtë histori Xhavit Haliti? Cila është pasuria, pronat dhe bizneset e tij sot? Si u bë që me parat e Fondit u krijuan dhjetëra biznese në Kosovë, përfshirë edhe sallone bukurie e diskoteka?

Në këtë dokumentar, për herë të parë zbulohet se si vëllai i një politikani të njohur të Kosovë mori 4 milionë marka nga Fondi; para të cilat më pas do t’i gjendeshin në apartament.

Shikojeni emisionin duke klikuar në videon e mëposhtme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...