Published On: 17 Prill, 2016

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Shtabi i Milionerëve”

  • Sonte në Klan Kosova është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e dytë e dokumentarit “Shtabi i Milionerëve”.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është shndërruar brenda pak kohe në emisionin më të shikuar shqiptar të këtij zhanri; si në bazë të matjeve të audiencave televizive, ashtu edhe në rrjetet sociale.

Pjesa e parë e dokumentarit “Shtabi i Milionerëve”, ndërkaq, padyshim, ka qenë emisioni më i shikuar deri më tash. Të njëjtat pritje janë edhe për pjesën e dytë të këtij dokumentari që shfaqet sonte.

Cfarë pasurie ka Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Rexhep Selimi, Sylejman Selimi, Hashim Thaçi, Sami Lushtaku…?

Cfarë biznesesh kanë ata në pronësi? Sa hektarë tokë kanë blerë? Cili prej këtyre komandantëve ka tokë aq sa ka territor një shtet në Europë? Cfarë pronash kanë uzurpuar ata dhe sa para fitojnë prej tyre?

Kush janë vëllezërit dhe familjarët që ua ruajnë parët e dyshimta këtyre komandantëve?

Shikojeni dokumentarin “Shtabi i Milionerëve” për t’i marrë përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave, duke klikuar në këtë video.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...