Published On: 5 Qershor, 2016

Videoja e plotë e dokumentarit “Vjedhje në kohë lufte” (Video)

Sonte në Klan Kosova është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e parë e dokumentarit “Vjedhje në kohë lufte”. Dokumentari trajton keqpërdorimet në Fondin e Trepërqindëshit.

Emisioni “Zona Express” me autor Leonard Kerqukin është tashmë emisioni më i shikuar shqiptar i këtij zhanri; si në matjet televizive, ashtu edhe në rrjetet sociale.

Sonte është transmetuar pjesa e parë e dokumentarit ekskluziv “Vjedhje në kohë lufte”, ku janë shpalosur komplet financat e Qeverisë së Kosovës në Ekzil.

Sa para ka pasur Fondi i Trepërqindëshit? A u kishte dhënë Bujar Bukoshi para Hashim Thaçit dhe Rexhep Selimit në viti 1998? Sa para mblodhën mërgimtarët për Familjen Jashari të cilat nuk arritën kurrë në Prekaz? Çfarë bënë Mustafa e Bukoshi me 50 milionë markat që u tepruan nga Fondi? Kush thotë se ata ia shitën bankën e Kosovës një mafiozi italian? Kur ndodhi kjo dhe kush i mori paratë? A janë vrarë zyrtarët e LDK’së me paratë e mbledhura nga Fondi?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave i merrni duke klikuar në videon e mëposhtme.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  shpesh nga mjetet e informit kemi mesue per hajnat qe
  vjedhin neper stacine trenash, neper ajrodrume , neper
  trena , neper shtepi me maska ne kry! Por keta tipa hajnash
  kan rrezikue vehten e jeten e tyre per tu pasunu!Kurse Keta
  hajnat politik qenkan ma te rrezikshem se sa te paret
  se pse keta vjedhin me shumice e pa e rreziku jeten e vet!
  Dhe Si hajna qe jan ,me pasuni te vjedhun shesin taraf
  burrenije e atedhetarizmi dhe luejn koqe me popull budalle
  qe u ban itibare ! Nese per nje udhtim zyrtar nerhunaqi
  Hyseni , e meselegji Merovci kan terheke 60.000 euro nga
  fondi i tre tperqimeve tepriftit! Po del se per nje udhtim
  keta i kan hargjue rrogat e 600 arsimtarve Keshtu nese
  llogarisim se neper shkolla mesatarisht kishte 50 arsimtar
  del se bashibuzuket arsimtarve te 12 shkollave ua kan hanger pagat mujore! Sigurisht me aso paresh i kan vizitue
  pufat dhe tani pufagjite na shesin ren e ligj, per moral
  etike e imigj!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...