Published On: 1 Maj, 2016

Videoja e plotë e dokumentarit “Portret i paautorizuar i Isa Mustafës” (Video)

  • Në dokumentarin që është transmetuar sonte, “Portret i paautorizuar i Isa Mustafës” ndërtohet një profil politik e ekonomik i Kryeministrit aktual, ndërkaq transmetohen edhe pamje dhe dokumente ekskluzive.

Emisioni “Zona Express” me autor Leonard Kerqukin është shndërruar brenda pak kohësh në emisionin më të ndjekur shqiptar të këtij zhanri; si në matjet televizive ashtu edhe në rrjetet sociale.

Çfarë funksione ka mbajtur Isa Mustafa në strukturat e Lidhjes Komuniste të Kosovës? Çfarë funksione ka mbajtur në ish-Jugosllavi? Pse ai vendosi të bëhet Ministër pas suprimimit të Autonomisë nga diktatori Sllobodan Millosheviq? A ka keqpërdorur Mustafa Fondin e Trepërqindëshit? Si arriti ai të zgjidhet Kryetar i LDK’së? Cilat janë prapaskenat? Çfarë pasurie ka Kryeministri Mustafa me djemtë e tij? Çfarë biznesesh ka ai? Sa shtëpi dhe prona ka ai?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave i merreni duke klikuar në videon e mëposhtme.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/millosheviqi-nuk-e-japim-kosoven-isa-mustafa-eshte-aty-ne-qeveri/

http://www.shqiptari.eu/njihuni-me-kompanite-milioneshe-te-djemve-te-kryeministrit-mustafa-video/

http://www.shqiptari.eu/a-i-ka-keqperdoruar-isa-mustafa-parate-e-fondit-te-treperqindeshit-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-shtepite-luksoze-te-isa-mustafes-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...