Published On: 29 Maj, 2016

Videoja e plotë e dokumentarit “Mallkimi LGBTI”

  • Sonte është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Mallkimi LGBTI” kushtuar jetës së fshehtë të anëtarëve të këtij komuniteti në Kosovë.

Emisioni Zona Express me autor Leonard Kerqukin është shndërruar brenda pak kohësh në emisionin më të shikuar shqiptar të këtij zhanri; si në matjet televizive ashtu edhe në rrjetet sociale.

Për herë të parë, në dokumentarin “Mallkimi LGBTI”, mund ta ndiqni rrëfimin ekskluziv të trasgjinorit të parë kosovar. Kush është ky njeri që dëshiron ta ndërrojë gjininë? Çfarë thotë shkenca për këtë komunitet, e çfarë thonë prijësit fetarë? Sa homoseksualë kosovarë janë vetëvrarë? Sa prej tyre janë detyruar të ikin në Perëndim? Kush është Ministri kosovar që pretendon se mund ta shërojë homoseksualizmin përmes mësimeve fetare?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave mund t’i merrni duke klikuar në videon e mëposhtme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...