Published On: 24 Prill, 2016

Videoja e plotë e dokumentarit “Kurthi i Kumanovës”, ja si u tradhtuan djemtë shqiptarë (Zona Express)

  • Në Klan Kosova është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Kurthi i Kumanovës”.
  • Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është shndërruar brenda pak kohe në emisionin më të shikuar shqiptar të këtij zhanri; si në bazë të matjeve të audiencave televizive, ashtu edhe në rrjetet sociale.

Sonte është shfaqur një dokumentar ekskluziv për luftën dy ditëshe në Kumanovë, e zhvilluar saktësisht një vit më parë.

A kanë marrë para kosovarët që shkua atje për të luftuar? Kush e vrau policin shqiptar? Cili shërbim sekret e organizoi tërë këtë ngjarje? A është e vërtetë se policia vrau dy luftëtarë shqiptarë pasi u dorëzuan? Çfarë thonë familjarët e viktimave? Çfarë thonë gazetarët shqiptarë e maqedonas? Si jetojnë sot banorët e Lagjes së Trimave?

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-flet-naser-raufi-ja-si-u-vrane-beg-rizaj-e-mirsad-ndrecaj-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-pse-beg-rizaj-e-mirsad-ndrecaj-e-vrane-policin-shqiptar-video/

http://www.shqiptari.eu/familjaret-e-luftetareve-djemte-tane-u-tradhtuan-ne-kumanove-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-dhe-si-u-organizua-lufta-e-kumanoves-video/

 

Krejt këto pyetje mund t’i mësoni duke klikuar në videon e mëposhtme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...